Forza vuosikokousti ja juhli pikkujoulujen merkeissä

6.12.2022

Forza HJK kokoontui eilen vuosikokouksen merkeissä Kuninkaantammen Barcodeen. Vuosikokouksen jälkeen iltaa jatkettiin sujuvasti yhdistyksen  pikkujoulujen merkeissä. 

Forzalaisia saapui tervehtimään myös Atom Tanaka, joka viihtyi paikalla parisen tuntia. Tänään jatkosopimuksen Klubin kanssa julkistanut Atom osallistui myös HJK-aiheiseen tietovisaan tuloksenaan 3/12. Atom sai kunnian jakaa tietovisan voittajan palkinnon, Riku Riskin pelipaidan. Paidan sai Raimo, ylivoimaisella 11/12 tuloksella. 

Vuosikokouksessa todettiin kuluneen kauden olleen erittäin aktiivinen ja yhdistyksen toiminta kantoi hedelmää monella osa-alueella. Näistä mainittakoon esim. MobilePay-keräys, joka tuotti lähes 5000€ Klubipäädyn tifo-toimintaan. Myös yhdistyksen jäsenmäärä kasvoi huimat 67% edelliskauteen verrattuna. 

Vuosikokous valitsi myös tulevan kauden uuden hallituksen:
Pj: Jarmo Kuisma 
Hallituksen jäsenet: Olli Pietilä, Mikko Haglund, Juha Juoni, Teemu Taipale, Olli-Pekka Kasurinen 
Varajäsenet: Tuomo Oksman, Kimmo Koskiala

Kiitos kaikille vuosikokoukseen ja pikkujouluihin osallistuneille. Erityiskiitos Atomille, jolla on sinivalkoinen sydän!